SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA ŠPORTU NA ŠKOLÁCH - občianske združenie

Medzinárodné stretnutie Česko vs. Slovensko sme napokon vyhrali

slovensko-cesko_resize

Finále medzi Slovensko a Českom sa uskutočnilo 14. júna 2012 v Mestskej športovej hale v Trnave. Za podpory partnera Nestlé Slovenska zohrali víťazi svojich kategórií vo florbale ORION cup úspešný tretí ročník tohto medzinárodného stretnutia.  Partner Nestlé odovzdal i zaujímavé individuálne ocenenia pre najlepších hráčov turnaja.

Priebeh a výsledky Vám prinášame v mini reportáži z podujatia:

ZŠ a MŠ H. Gavloviča Pruské - ZŠ Komenského Nové Město nad Metují 1 : 5

Góly: Dobrodejová - Hofmannová, Buchalová 2, Vávrová, Ficková

V prvom stretnutí sa predstavili tímy ZŠ Pruské a tím Nové Město nad Metují. Po vyrovnanom začiatku sa predsa len ukázali väčšie skúsenosti hostujúcého tímu a napokon stretnutie ovládli hráčky Nového Města nad Metují výsledkom 5 : 1 v ich prospech.

ZŠ a MŠ Spišská Sobota Poprad - ZŠ Benešov 4 : 3 SN

Góly: Hritz, Martančík, Janaček, rozhodujúcí nájazd Martančík - Šejstal 2, Rittig

V dalšom zápase sa predstavili na jednej strane tím ZŠ s MŠ Spišská Sobota Poprad a na druhej strane tím ZŠ Benešov. Druhé stretnutie ponúklo o veľa väčšiu drámu a napokon ho rozhodli až samostatné nájazdy. V úvodu i cez tlak Popradu sa do vedenia dostali hráči Benešova a podarilo sa im navýšiť skóre v prvom polčase na 2:0 v ich prospech. Na začiatku druhého polčasu sa konečne presadili i hráči Popradu a znížili stav na 1:2 s ich pohľadu, ale tento stav dlho nevydržal a tím z Benešova opäť navýšil skóre na rozdiel dvoch gólov. Už keď to vyzeralo, že i v druhom zápase bude slovenský zástupca ťahať za kratší koniec, prišli dva zlepené góly, ktoré znamenali vyrovnanie. Tento stav sa už do konca zápasu nezmenil a tak podľa propozícii nasledovali na každej stane tri samostatné nájazdy. V prvej sérii sa však nerozhodlo a pokračovala náhla smrť a až v šiestom nájazde rozhodol hráč Popradu Boris Martančík.

ZŠ a MŠ H. Gavloviča Pruské - ZŠ Šitbořice 2 : 6

Góly: Mančeková, vlastný - Baranová 3, Dopitová, Halasová, Košvicová

V treťom zápase dostali opäť príležitosť dievčenské tímy a to zástupci českého postupujúceho zo Sitbořic a zástupca Slovenska ZŠ s MŠ Pruského. Začiatok vyšiel lepšie nášmu zástupcovi z Pruského, keď sa mu podarilo dať rýchly gól. Na tento gól dlho nevedeli hráčky spoza rieky Moravy dlho odpovedať, ale keď už sa im to podarilo tak sa  rozbehli a do polčasu strelili tri góly. Po prestávke pokračovali hráčky Sitbořic náporom a zároveň ďalším gólom v sieti Pruského. Do konca stretnutia sa podarilo tímu z Stibořic streliť ďalšie dva góly do siete Pruského a jeden vlastný a zápas sa skončil víťazstvom českého zástupcu v pomere 6:2.

Lipan - Hodonín 11:0

Góly: (doplníme)

V poslednom zápase sa predstavili za Slovensko tím Lipan a na českej strane tím z Hodonína. Od začiatku sme videli rýchly florbal, v ktorom  mali navrch hráči z Lipan. Po krátkom čase sa táto prevaha prejavil i na ukazovateli skóre a postupne sa skóre navyšovalo. Desať minút pred koncom už bol rozdiel šiestich gólov a treba podotknúť, že to mohlo byť ovela viac. Hráči Lipan mohli v prípade víťazstva o 10 gólov získať po prvýkrát v histórii putovný pohár pre Slovensko. V závere stretnutia slovenský zástupca pridal na efektivite a piatimi gólmi napokon vyhrali 11:0.

Výsledok česko-slovenského boja skončil 2:2. Skóre 18:14  znamenalo, že putovný pohár si odnáša Slovensko.