SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA ŠPORTU NA ŠKOLÁCH - člen medzinárodnej organizácie školského športu - ISF

Postup do Izraela pre Súkromné gymnázium Podbrezová.

logo isf

Prvý februárový deň sa v Žiline uskutočnilo finále o postup na Medzinárodné majstrovstvá "sveta" školákov vo futsale, ktoré od 13.-21. marca budú v Izraeli. Po troch ťažkých semifinálových kvalifikačných turnajoch sa vo finále stretli tí najlepší - OA Dudova Bratislava, Súkromné gymnázium Podbrezová  a Gymnázium P.Horova Michalovce. 

Už v prvom zápase nám chlapci ukázali, že prišli nielen hrať futsal, ale bojovať tvrdo o miestenky na svetový šampionát. Po prvom polčase 0:0 medzi Bratislavou a Podbrezovou sme sa nakoniec dočkali aj gólov. Podbrezová herne zvýšila aktivitu a na smolu "bratislavákov" im to všetko padalo do siete. Konečný stav 6:1 naštartoval gymnazistov z Podbrezovej a už v druhom zápase bolo jasné, že po výsledky 6:3 nad Michalovcami sú chlapci už jednou nohou v Izraeli. Radosť z víťazstva si môžete zhliadnuť na krátkom videu na FB stránke Slovenskej asociácie športu na školách.

Posledný zápas uzatvoril finálovú kvalifikáciu a po víťazstve Michaloviec 8:6 odsadili nakoniec 2.priečku a OA Bratislava skončila tretia.

 

Ďakujeme za pomoc a podporu Slovenskému futsalu, Spojenej škole Žilina a samozrejme chlapcov za ich pekné výkony.

 

VÝSLEDKY celej kvalifikácie TU.