SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA ŠPORTU NA ŠKOLÁCH - člen medzinárodnej organizácie školského športu - ISF

"Pohybové aktivity zamerané na nové trendy zamerané pri vyučovaní žiakov vo výchovno vzdelávacom procese na základnej škole a mimoškolských aktivitách".

Vzdelávanie je určené pre: - učiteĺov primárneho vzdelávania, učiteľov nižšieho stredného vzdelávania a vychovávateľov vo vyučovacom predmete telesná a športová výchova.

Počet zisku kreditov: 8

 

Vzdelávanie pre Vás pripravujeme v novom školskom roku 2019/2020.

 

     Na 8. ročníku Zimnej Kalokagatie 2017, ktorá sa uskutočnila premiérovo v športovom areáli na Štrbskom Plese, sa zúčastnilo rekordných  374 súťažiacich žiakov z 96 základných škôl. No podľa tohtoročného priebežného záujmu o nadchádzajúci, 9. ročník Zimnej Kalokagatie 2019 sa zdá, že tento rekord bude prekonaný tak v počte súťažiacich detí, ako aj v počte zúčastnených škôl. Naviac to opäť bude ďalší ročník aj s medzinárodnou účasťou.

    Výrazne sa o to pričinilo nielen zaradenie dvoch nových ukážkových športov, a to akrobatického lyžovania a rinkbandy, ale aj čoraz populárnejší snowboard, v ktorom sa aj vďaka vytvoreniu projektu úspešnej školskej snowboardovej ligy očakáva, že počet pretekárov na tatranskej zimnej kalokagatii môže v tejto športovej disciplíne narásť až o sto percent.

    Neočakávaný záujem však vyvolalo najmä zaradenie ukážkového športu rinkbandy /hokej s loptičkou na hokejovom klzisku/, o ktorý majú záujem tak žiaci, ako aj učitelia. Informujú sa o možnej účasti najmä na pripravovanom workshope na zimnom štadióne v Poprade, kde si chcú tento staro – nový šport vyskúšať aj osobne. Ukážky všetkým prítomným pritom zabezpečia skutočne svetovo renomovaní odborníci v tomto športe, a to Švédi Stefan Jonsson /Lillis/ a Michael Bratt. Obaja v súčasnosti pôsobia pri slovenskej reprezentácii rinkbandy, ten prvý ako reprezentačný tréner a ten druhý ako metodik. O rastúcej popularite tohto športu svedčí aj jeho zaradenie do športového programu Svetovej zimnej univerziády 2019, ktorá sa bude konať v ruskom Krasnojarsku.

     Tak ako na predchádzajúcom ročníku Zimnej Kalokagatie v roku 2017, tak aj na Zimnej Kalokagatii 2019 sa zúčastnia pretekári v behu na lyžiach a v biatlone, reprezentujúci Ruskú federáciu, čím bude mať aj nadchádzajúci 9. ročník tohto podujatia svoj medzinárodný rozmer.

     Organizačný výbor urobil aj určité zásahy do programu podujatia, otvárací ceremoniál celého podujatia sa presunul v prvý deň z popoludňajších hodín na dopoludňajšie, no rozdelil najmä vyhodnocovanie najlepších pretekárov na oba súťažné dni, aby sa takto skrátil jediný, neúmerne dlhý ceremoniál vyhlasovania výsledkov z minulého ročníka. Podarilo sa zabezpečiť aj väčšiu ubytovaciu kapacitu pre zúčastnené základné školy priamo na Štrbskom Plese, čo tiež určite prispeje k väčšej spokojnosti jej účastníkov.

     Pozývame preto všetkých milovníkov zimných športov i kultúrnych aktivít na návštevu športovísk na Štrbskom Plese i v Poprade, kde budú mať možnosť v dňoch 12. a 13. marca 2019 vidieť na vlastné oči športový zápal i nadšenie zo súťaženia našich najmladších športovcov.

                                                                                             Peter Chudý, člen prípravného výboru

"Nové trendy v kompenzačných a relaxačných cvičeniach vo výchovnom vzdelávacom procese na hodinách telesnej a športovej výchovy a v mimoškolských aktivitách".

Pod týmto názvom komisia schválila nový program kontinuálneho vzdelávania Slovenskej asociácii športu na školách. Aktualizačné vzdelávanie bude v rozsahu 20 hodín a pedagógovia získajú 6 kreditov. 

SEMINÁR

rozhodca gymnastiky školských športových súťaží

            Slovenská asociácia športu na školách v spolupráci so Slovenskou gymnastickou federáciou organizujú seminár na tému: Rozhodca gymnastiky školských športových súťaží.

 Dátum:                       11.03.2019 (pondelok)

Miesto:                      Základná škola s materskou školou, Dostojevského 2616/25, Poprad

Čas konania:             od 8.00 h (cca do 15.30 h)

Lektor vzdelávania: Monika Šišková, Mária Kotríková

POZVÁNKA

PRIHLÁŠKA

Len pred pár týždňami sme vstúpili do nového roka a s ním Vám prinášame aj novú sériu otázok vo VEĽKOM OLYMPIJSKOM KVÍZE.

Bude mať štyri kolá a bude prebiehať do konca školského roka.

A na aké oblasti sa môžete tešiť?

1. kolo - Zaujímavosti zo športu

2. kolo - História športu

3. kolo - Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019

4. kolo - Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019

Otázky Vám prinesieme v januári, februári, marci a apríli a odpovede treba posielať vždy do 15-teho v nasledujúcom mesiaci. Zo správnych odpovedí bude vyžrebovaných 10, ktoré budú ocenené zaujímavými suvenírmi. V júni odmeníme aj ďalších, za ich aktivitu počas celého ročníka.

Prvé kolo bude venované zaujímavostiam zo športu a nájdete ich na - http://sass.sk/velky-olympijsky-kviz